تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات


امکان استفاده از پایگاه‌های فضایی قزاقستان برای ایران فراهم شد.

   

  معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران و وزیر سرمایه‌گذاری و توسعه کشور قزاقستان، در حضور رؤسای جمهوری دو کشور، یادداشت تفاهم همکاری در حوزه همکاری‌های فناورانه امضا کردند.

   

   همزمان با سفر نورسلطان نظربایف رییس جمهوری قزاقستان به ایران و در ادامه دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، قرارداد همکاری علم و فناوری بین ایران و قزاقستان به امضا رسید.

   

  همکاری در حوزه علم و فناوری، یکی از محورهای مهم مدنظر دو کشور برای توسعه مناسبات دو جانبه است؛ از همین رو در یادداشت تفاهمی که توسط دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور و آسیت اسکشوف وزیر سرمایه‌گذاری و توسعه کشور قزاقستان امضا شد، همکاری بین دو کشور در حوزه همکاری‌های علمی و فناوری و بویژه همکاری در حوزه فناوری‌های فضایی و فناوری نانو مدنظر قرار گرفته است.

   

  ایجاد کارگروه مشترک همکاری‌های فناوری بین دو کشور، همکاری در حوزه ایجاد پارک‌های فناوری و مراکز رشد مشترک، توسعه فعالیت‌های مرکز مبادلات فناوری ایران-قزاقستان، همکاری در حوزه وقایع نمایشگاهی مهم مانند اکسپو 2017 قزاقستان و نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری ایران (اینوتکس) از دیگر محورهای همکاری این تفاهم‌نامه است.

   

  همکاری دو کشور در حوزه هوافضا شامل استفاده از زیرساخت‌ها و پایگاه‌های فضایی دو کشور و تبادل تجربیات در حوزه پرتاب‌ ماهواره بین وزارت توسعه و سرمایه‌گذاری قزاقستان و مرکز ملی فضایی معاونت علمی و فناوری خواهد بود.

   

  همکاری در حوزه نانو نیز درباره فروش تجهیزات آزمایشگاهی و برگزاری دوره آموزشی در کشور قزاقستان با محوریت ستاد توسعه فناوری نانو پیگیری می‌شود.

   

  موضوعات مذکور در این تفاهم‌نامه در سفر وزیر سرمایه‌گذاری و توسعه کشور قزاقستان به تهران در بهمن‌ماه سال گذشته و مذاکره با معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور مورد موافقت طرفین قرار گرفته است.

   

  مرکز مبادلات فناوری ایران-قزاقستان با محوریت پارک علم و فناوری خراسان رضوی در مردادماه سال 1394 در شهر آلماتی قزاقستان افتتاح شد که در حال حاضر نیز تسهیل و تسریع ارتباط بخش خصوصی دو کشور در حوزه فناوری را در دستور کار خود دارد.

  منبع : ایسنا


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : فناوری ,حوزه ,قزاقستان ,همکاری ,کشور ,توسعه ,معاون علمی ,کشور قزاقستان ,توسعه کشور ,وزیر سرمایه‌گذاری ,رییس جمهوری ,مبادلات فناوری ایران ,مرکز ,
  امکان استفاده از پایگاه‌های فضایی قزاقستان برای ایران فراهم شد.

تبلیغات


  Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 25 مرداد 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر